4 відгуків
+380 (67) 233-72-72
Семіпласт - магазин оздоблювальних матеріалів для дому

Пластикова вагонка: як визначитися з вибором?

Пластикова вагонка: як визначитися з вибором?
Існує досить багато різновидів оздоблювальних матеріалів, які користуються попитом в наші дні. Серед них слід виділити пластикову вагонку. Даний матеріал прийшов на зміну дерев'яному аналогу, заслуживши визнання за допомогою ряду своїх відмітних переваг. Однак обидва матеріали сьогодні активно використовуються і відрізняються сферою використання.
Щоб правильно вибрати вагонку з ПВХ для своїх потреб, слід знати ряд її ключових особливостей, а також специфіку вибору матеріалу.
Особливості пластикової вагонки
Пластикову вагонку активно використовують для зовнішньої і внутрішньої обробки приміщень. Зовнішній вид матеріалу нагадує щось середнє між дерев'яною вагонкою та полікарбонатом. З полікарбонатом схожість полягає в пористій структурі, а з деревом — простота монтажу по типу «паз-гребінь» і естетично привабливий зовнішній вигляд.
Зовнішня вагонка ПВХ відрізняється шовним з'єднанням. Це пов'язано з великим коефіцієнтом лінійного розширення. Також відмінністю від панелей з ПВХ є те, що пігмент, що надає колір, додається в сировину, а не покривається зверху. Тому матеріал тривалий час зберігає колір.
Переваги вагонки з пластику
ПВХ — екологічно безпечна сировина. Дане твердження підтверджено тим, що матеріал використовують для виготовлення медичних шприців та одноразового посуду. В основі пластикової вагонки для зовнішніх або внутрішніх робіт лежить полівінілхлорид. Завдяки цьому вироби відрізняються рядом ключових переваг:
· відносно невелика вага;
· стійкість до впливу вологи, гниття, пошкодження мікроорганізмами;
· стійкість до перепадів температур;
· хороші показники тепло - і звукоізоляції;
· легкість монтажу;
· естетично привабливий зовнішній вигляд;
· різноманітність кольорів (наприклад, вагонка ПВХ під дерево або під цеглу);
· не вигорають на сонці;
· дозволяють приховати нерівності поверхні;
· невибагливість у догляді.
Саме ці переваги обумовлюють широку популярність вагонки з пластику.
Недоліки пластикової вагонки
Якщо ви збираєте купити пластикову вагонку, слід знати про її мінуси. Серед недоліків слід виділити:
· Матеріал боїться механічних пошкоджень.
· Вагонка з пластику повітронепроникна.
· Матеріал може мати специфічний запах, який зникає через кілька днів.
· Пластик добре горить (швидко плавиться).
Виходячи з цього можна зробити висновок, що пластикова вагонка чудово підходить в якості часткової декоративної обробки.
Як визначитися з вибором пластикової вагонки?
Може на перший погляд здатися, що вибрати пластикову вагонку досить просто. Однак на ділі потрібно знати ряд моментів, щоб правильно купити вагонку з пластику. Перш за все, потрібно орієнтуватися на ціну. Слід розуміти, що якісний матеріал не може коштувати підозріло дешево.
Також потрібно враховувати ряд ключових особливостей:
1. Товщина листа. Поділяють 2 види вагонки — пластикова вагонка на стелю та стіну. Варіант для стелі повинен мати товщину не більше 7-8 мм. Стельову вагонку з пластику можна використовувати для стін, але це непрактично.
2. Ребра жорсткості. Ключовим фактором при виборі вагонки ПВХ є кількість ребер і відстань між ними. Даний показник впливає на міцність. Зверніть увагу на той факт, що ребра не повинні бути помітними крізь лицьову частину панелі. Відстань між ребрами — не більше 1 див.
3. Товщина лицьової частини. Даний параметр обумовлює здатність матеріалу витримувати механічні дії, включаючи удари. Якщо ребра жорсткості просвічуються через лицьову сторону, подібні панелі можна використовувати для стін або фасаду.
4. Шви. У наші дні можна придбати пластикову вагонку безшовну і рельєфну. Для зовнішніх робіт застосовується варіант зі швами. Дане рішення не дозволить листами деформуватися при перепаді температур.
5. Рівномірність кольору. Пластикова вагонка виробляється з сировини, в який можуть вносити пігмент для додання йому потрібного кольору. Також можливе фарбування лицьового боку панелі. Перший варіант кращий. Справа в тому, що у другому випадку буде видно всі подряпини, колір вигорає нерівномірно і швидко.
6. Токсичність. Іноді для виготовлення застосовується токсична сировину. Перед тим як купити пластикову вагонку, потрібно запитати у продавця сертифікати якості. Також потрібно розуміти, що матеріал при відкритті пачки буде мати специфічний запах. Це нормально, він з часом пройде. Однак якщо запах є у панелі, яка використовується в якості виставкового зразка, від покупки краще відмовитися.
7. Вага. На даний параметр впливає жорсткість і кількість ребер, а також товщина стінки. Панелі з ПВХ важать 1,1-1,5 кг/м2.
8. З'єднання. Обов'язково перед покупкою слід переконатися в міцності з'єднання ламелей.
9. Бренд. Великі виробники вже завоювали визнання. Вони не будуть ризикувати репутацією, пропонуючи низькоякісний товар.
Пластикова вагонка — хороший зовнішній матеріал для обробки фасадів будівель і окремих приміщень усередині будинку. Користуючись цими порадами, ви зможете без праці вибрати підходящу для ваших потреб рішення.
Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner