4 відгуків
+380 (67) 233-72-72
Семіпласт - магазин оздоблювальних матеріалів для дому

Сайдинг — практичний матеріал для оздоблення фасаду

Сайдинг — практичний матеріал для оздоблення фасаду
Існує досить багато різних сучасних матеріалів для зовнішньої обробки житлових будинків та інших приміщень. Серед них особливе місце займає сайдинг. Це відносно новий матеріал, який стрімко завойовує популярність. У даній статті ми поговоримо про історію винаходу сайдинга, його основні характеристики і різновиди.
Історія винаходу сайдинга
У всі часи людей хвилювало питання захисту фасаду будинку від різних атмосферних впливів. Постійно вигадували нові матеріали і методи їх монтажу на зовнішні стіни будівлі. У підсумку в Північній Америці почали використовувати максимально просту конструкцію — прибивали дошки до стін так, щоб наступний горизонтальний шар закривав попередній. В результаті вода стікає по таких стін вниз і не проходить до облицювання. Цей матеріал був попередником сучасного фасадного сайдинга.
Спочатку сайдинг виготовляли з простих струганих або забарвлених дощок. Проте всім відомо, що деревина з плином часу рано чи пізно почне гнити. Також горючий матеріал і іноді тріскається. У результаті був розроблений вініловий сайдинг, який був позбавлений недоліків дерев'яного варіанти. Він з'явився у 50-ті роки на території Канади і США. Однак найчастіше його застосовували в якості матеріалу для обробки фасадів виробничих будівель, цехів та подібних приміщень.
Переваги сайдинга
Подібна популярність сайдинга обумовлена наявністю у нього маси переваг. Серед них слід виділити:
стійкість до перепадів температур і ультрафіолету;
стійкість до різних фарбників і забруднень;
матеріал не гниє, не боїться впливу грибка і комах;
сайдинг не вбирає вологу;
пружність і еластичність;
достатня міцність;
стійкість до подряпин;
матеріал не токсичний;
сайдинг пожежобезпечний.
Як бачите, сайдинг — відмінне рішення в якості матеріалу для обробки фасадів будинків та інших конструкцій.
Основні види сайдинга
Існує досить багато різних різновидів сайдинга. Кожен з них має свої відмітні особливості. Поговоримо про них докладніше.
Вініловий сайдинг
Панелі з вінілу надзвичайно популярні в наші дні. Вони хороші тим, що без особливої праці кріпляться до різних поверхонь, включаючи бетон, цеглу, штукатурку.Ціна вінілового сайдинга відносно доступна, що істотно підвищує його популярність. При цьому матеріал дозволяє надати будь-якому будинку сучасний і акуратний зовнішній вигляд.
Для виготовлення такого матеріалу для обробки фасаду використовується ПВХ. Для стійкості до впливу ультрафіолету використовується діоксид титану. Також добавка обумовлює колір матеріалу.
Серед переваг вінілового сайдинга слід відзначити:
Лояльна ціна.
Стійкість до ультрафіолету.
Пожежостійкість.
Стійкість до вологи.
Стійкість до низьких температур.
Слід зазначити, що не можна різати сайдинг ножівкою при температурі нижче -5℃.
Металевий сайдинг
Фасадний металевий сайдинг — панелі, виготовлені з високоміцної сталі. Ціна даного матеріалу дещо вищий порівняно з вініловим. Його можна застосовувати для обробки всіляких промислових об'єктів. При необхідності матеріал завжди можна пофарбувати, змінивши зовнішній вигляд. Нерідко використовують фірмові кольори бренду.
Матеріал має всі переваги, як і у вінілового сайдинга. Однак при цьому він ще більш міцний і доступний в різних колірних рішеннях, що важливо.
Цокольний сайдинг
При ремонті фасаду будинку особливу увагу слід приділити його цоколю. В даному випадку підійде спеціальний цокольний сайдинг. Такий матеріал зовні імітує різні природні фактури — цегла, камінь, дерево. Вартість у нього нижча порівняно з цими матеріалами. Серед переваг покупки цокольного сайдинга слід виділити:
стійкість до удару;
несприйнятливість до корозії;
не боїться впливу перепаду температур.
Завдяки різноманітності фактур цокольного сайдинга кожен бажаючий може підібрати відповідне рішення залежно від своїх індивідуальних переваг.
Цементний сайдинг
На вітчизняному ринку цементний сайдинг з'явився відносно недавно. Для виготовлення такого матеріалу для обробки фасадів використовують суміш цементу з додаванням целюлози. Зовні цементний сайдинг нагадує пофарбовані дошки з деревини.
Матеріал стійкий до впливу вогню, тому його можна використовувати в будинках з підвищеними вимогами пожежної безпеки.
Сайдинг — сучасний і практичний матеріал для обробки фасаду. Його можна легко купити, а різноманітність кольорів і фактур дозволяє знайти відмінний вибір для своїх потреб. Саме тому сайдинг вважається найбільш доцільним рішенням в даному випадку.
Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner