4 відгуків
+380 (67) 233-72-72
Семіпласт - магазин оздоблювальних матеріалів для дому

Водостічні системи: основні види і кріплення водостоку

Водостічні системи: основні види і кріплення водостоку
У будь-якому сучасному приватному будинку необхідно правильно організувати відвід води з даху. Для цих цілей потрібна водостічна система. Подібні пристосування — найважливіша складова майже будь-який покрівлі. Конструкція являє собою сукупність елементів, які призначені для захисту зовнішніх стін і цоколя від надлишку вологи, надмірного зволоження. У даній статті ми розглянемо основні види та специфіку кріплення водостоку.
Для початку зазначимо, що водостічна система — це конструкція, що включає в себе ряд елементів, серед яких слід виділити:
водостічні труби;
водостічні жолоби;
кріплення для труб і жолобів;
добірні елементи.
Організований правильним чином водостік (за Гостом) дозволяє ефективно збирати воду з даху і після перенаправляти її в певне місце. В результаті будинок захищений від впливу вологи, яка в іншому випадку може привести до його руйнування у подальшому. Крім цього, елементи водостічної системи можуть виконувати декоративну функцію. Вони здатні красиво підкреслювати переходи від фронтону до фасаду або покрівлі до стін.
Розміри водостічних систем можуть бути різними. Все залежить від нормативних вимог. При необхідності можна поєднувати елементи різних розмірів, вибираючи відповідне рішення залежно від конкретного випадку. При купівлі елементів водостічної системи потрібно враховувати ряд факторів, включаючи:
площа даху;
ухил даху;
кількість точок стоку опадів і їх розташування.
При цьому в ряді випадків допускається використання елементів від різних виробників. Переважно вони сумісні за будовою і розмірами. Фактично матеріал виготовлення не береться до уваги. Тим не менш, є поділ систем водостоку на кілька видів.
Види водостічних систем
Можна розділити водостічні системи по виду матеріалу, що застосовується для виготовлення:
Металеві.
Пластикові (ПВХ).
В останні роки все частіше купують водостічні системи з ПВХ. Вони користуються попитом за наявності характерних переваг:
стійкість до корозії;
несприйнятливість до впливу хімічних речовин;
максимальна простота монтажу;
не бояться ультрафіолету;
невелика вага;
тривалий термін експлуатації;
різноманітність колірних рішень;
стійкість до низьких і високих температур.
Саме із-за невеликої ваги водостічних систем з пластику (ПВХ) їх дуже легко монтувати. Тому вони відмінно підходять для початківців майстрів. Також даний вид робіт не потребує повсякденного обслуговування. Природно, іноді потрібно буде прибирати сміття, що потрапляє в систему.
А от металеві водостічні системи можна забарвити практично в будь-який колір і відтінок. Різні покриття металу мають свою товщину і характерні особливості. Наприклад, якщо варіанти з ПВХ, поліестер, пурала і т. д. Самим міцним і довговічним є покриття з полівінілхлориду. А ось поліестер при цьому найбільш доступний за ціною. У плані комплектації, тут все однаково з пластиковими водостічними системами. Їх можна монтувати на скатну покрівлю будь-якого типу, що дуже практично.
Ще є водостічна система з міді. Подібні вироби служать довше всіх аналогів. Однак вартість у них досить висока. Не кожен може дозволити собі купити такий варіант.
Особливості кріплення водостоку
В цілому процес кріплення водостоку до покрівлі відносно простий. При бажанні його можна виконати самостійно. Спочатку кріплять горизонтальні елементи водостічної системи — підвісні сливи і жолоба. Потім слід зайнятися трубами (знизу вгору).
Для монтажу жолобів слід встановлювати кріпильні гаки на відстані 60-90 см Що стосується водоприймальних воронок, то водне отвір стоку потрібно розташувати на 1 см нижче капельника карнизного звису. Якщо зливом є ланка жолоби, то штир карниза потрібно розташовувати нижче звису покрівлі на 5 см. Для кріплення жолобів водостоку застосовують скоби. Враховуйте ухил конструкції, щоб вода правильно стікала.
Коли всі елементи на потрібних місцях, їх треба об'єднати в одну конструкцію. Сталеві ринви з'єднуються за допомогою фальців подвійних лежачих. Якщо потрібно приєднати до вже працюючій системі новий жолоб, слід застосувати адаптер-перехідник. Останньою дією даного етапу є приєднання перехідного коліна.
Потрібно пам'ятати, що стічна труба монтується знизу вгору. Ланки конструкції фіксуються в настінних штирях. Щоб визначити місце кріплення верхнього штиря, потрібно врахувати кут переходу коліна, розміри виносного карниза і діаметр стічної труби. У нижньому настінному штирі встановіть стандартний познч. Він має зрізаний кут або виконаний з однієї ланки водостічної труби.
Закріпіть ланки труби в настінні штирі так, щоб кожне з них мало опору на окремий штир. Якщо довжина ланки понад 2 м, слід додатково монтувати підтримує штир приблизно посередині ланки. Така конструкція дає можливість знизити навантаження на трубу.
Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner